V Mariboru študenti s celega sveta razglabljajo o digitalni tehnologiji
SCiM (Student Conference in Maribor) velja za enega največjih študentskih konferenc v Evropi. Letos poteka že 18. izvedba, letno pa se je udeleži okoli 50 študentov iz celotnega sveta.
(Maribor, 28. junij 2016) – Študentska organizacija Univerze v Mariboru (ŠOUM) vse do 6. julija 2016 gosti že 18. Mednarodno študentsko konferenco SCiM. Konferenca spada med največje tovrstne dogodke v Evropi na katerem sodeluje več kot 50 udeležencev iz 25-ih držav sveta. Na otvoritvi sta študente pozdravila tudi župan Mestne občine Maribor, dr. Andrej Fištravec in rektor Univerze v Mariboru, Prof. Dr. Ivan Tičar.
SCiM (Student Conference in Maribor) je študentska konferenca, ki ga organizira oddelek za mednarodno sodelovanje ŠOUM. Namenjen je študentom iz vsega sveta. Tematika festivala se vsako leto poveže z aktualnimi problematikami, ki pestijo mlade.
Žiga Pirš, sekretar za mednarodno sodelovanje in glavni organizator: »Letošnja tema konference je Digital Destiny oz. Digitalna usoda. Mladi se bodo udeležili predavanj o preteklosti in razvoju digitalne tehnologije, spletni varnosti, trženju in uspehu s pomočjo informacijske tehnologije, predstavitvi tehnologije s psihološkega stališča in napovedi za prihodnost digitalne dobe. Poleg predavanja za njih pripravljamo tudi številne delavnice povezane z omenjeno tematiko.«
Študenti bodo poleg predavanj in delavnic deležni še spoznavanja mesta Maribor in ogleda Slovenije na dvodnevni ekskurziji.
SEZNAM SKLOPOV PREDAVANJ:
1. BACK IN TIME
28.6. od 15.30 do 18.30 - Dvorana Borisa Podrecce
V prvi izmed petih delavnic se bodo udeleženci sprehodili skozi zadnjih nekaj let digitalnega razvoja. Predavatelj bo predaval o začetkih digitalizacije, o razvoju tehnologij skozi čas in spremembah, ki so se odražale v življenju ljudi. Predavanje bo služilo kot osnovna podlaga za vse nadaljnje aktivnosti..
Predavatelj: Stanislav Stankovic, game designer pri EA.
2. CYBER MIRROR
29.6. od 10.00 do 13.00 - Dvorana Borisa Podrecce
Rdeča nit predavanja bo psihologija povezana z našim udejstvovanjem na spletu. Računalnik je postal nadomestilo za vse, spremlja nas na vsakem koraku in vse to pušča posledice na družbi. Predavatelj bo govoril o vplivu digitalne ere na posameznika in družbo, spletni identiteti, spletnih razmerjih, obnašanju itd.
Predavatelj: doc. dr. Nenad Čuš Babić.
3. (IN)VISIBLE DIGTAL FOOTPRINTS
30.6. od 10.00 do 13.00 - Dvorana Frana Miklošiča
Tretje predavanje bo na temo varnosti na internetu. Dan danes mladi ob nenehnem brskanju po spletu puščajo ogromno nevidnih sledi, za katere se sploh ne zavedajo. V tem sklopu bo predavatelj govoril o varnosti na spletu, o digitalnih sledeh, o izkoriščanju naših podatkov in zaščiti, ki nam je na voljo.
Predavatelj: Milan Grabor iz Virisa.
4. CREATE YOUR OWN REALITY
3.7. od 10.00 do 13.00 - Dvorana Borisa Podrecce
Četrto predavanje bo namenjeno prikazu uporabe socialnih omrežjih in tehnologij za ustvarjanje zaslužka. Ob razvoju tehnologije se je pojavilo veliko novih služb in načinov služenja denarja. Veliko ljudi, si je ustvarilo življenje z razvojem tehnologij, zato bo to predavanje namenjeno prikazu načinov za uspeh s pomočjo interneta in informacijskih tehnologij.
Predavateljica: Neja Škrinjar, Marketing manager.
5. STUMBLING THROUGH THE DIGITAL FUTURE
4.7. od 10.00 do 13.00 - Dvorana Frana Miklošiča
Digitalna era v kateri živimo je postregla z nešteto novostmi, ki so popolnoma spremenile način življenja zadnjih generacij. Veliko ljudi se sprašuje, kam vodi tako hiter tehnološki razvoj? V zadnjem predavanju bosta predavatelja iz Microsofta poskušala odgovoriti na to vprašanje in predstaviti njihov pogled na prihodnost digitalnega sveta. Po predavanju bodo udeleženci lahko tudi preizkušali naprave, ki bodo del našega vsakdana v prihodnosti.
Predavatelja: predstavnika Microsoft Slovenija.