|
|
 |
 |
|
|
27.11.09
Tudi mariborski študenti se bodo udeležili demonstracij
Študenti in dijaki so podprli napovedane delavske demonstracije. Iz Maribora bo tako v soboto zjutraj organiziran brezplačen avtobusni prevoz na demonstrancije.

(Maribor, 26. november 2009) – Študentska organizacija Univerze v Mariboru (ŠOUM) poziva študente in dijake, da se v duhu solidarnosti v čim večjem številu udeležijo demonstracij, ki jih organizira Zveza svobodnih sindikatov Slovenije (v soboto, 28. novembra 2009 v Ljubljani) in se tako pridružijo boju delavcev za boljše delovne pogoje in hkrati tudi boju za svoje pravice. Iz Maribora bo v soboto zjutraj organiziran brezplačen avtobusni prevoz na demonstracije. Odhod avtobusa bo ob 7.30 uri izpred Študentskega kulturno prireditvenega centra Štuk (Gosposvetska cesta 83). Prijave se zbirajo na e-naslovu pr[@]soum.si in na telefonski številki 02 228 56 00 med 10. in 13.uro.
|
|
26.07.10
- Mariborski študentje so s svojim prostovoljnim delom pomagali občanom Grada na Goričkem |
|
Letošnje brigade, ki ima že zelo bogato tradicijo, se je udeležilo okrog 50 študentov. S svojim prostovoljnim delom, ki je obsegalo več kot 2.600 delovnih ur, so pomagali domačinom pri vsakodnevnih opravilih, od urejanja okolice, čiščenja in urejanja Graščakove poti, barvanja ograj, prenove kontejne...
|
|
14.07.10
- V občini Grad na Goričkem se pričenja 12. Študentska delovna brigada |
|
Več kot 50 mariborskih študentov bo s prostovoljnim delom pomagalo domačinom pri vsakodnevnih opravilih, od urejanja okolice, čiščenja in urejanja Grajske (Graščakove) poti, barvanja ograj, prenove kontejnerja v športnem parku, pa vse do renoviranja in čiščenja azilnega centra.
|
|
10.06.10
- Namerno zavajanje informacijske pooblaščenke |
|
Odgovor na sporočilo za medije pooblaščenca za dostop do informacij javnega značaja.
|
|
20.04.10
- Mednarodne študentske organizacije se predstavljajo mariborskim študentom |
|
Projekt Kako v tujino, ki poteka v okviru Meseca mednarodnih doživetij, se bo izvedel bo v sredo, 21. aprila 2010 pred Študentskim kulturno prireditvenim centrom Štuk.
|
|
20.04.10
- ŠOUM organizira srečanje Erasmus študentov, ki so na študiju v Sloveniji |
|
Študentje se bodo pomerili v športno – zabavnih igrah, zvečer pa sledi koncert skupine Slon in sadež.
|
|
20.04.10
- Mariborski študentje bodo v okviru Študentskega krvodajalskega tedna kri darovali v sredo, 21. aprila |
|
Študentske organizacije in študentski klubi s sloganom »Častim ½ litra!«, pozivajo vse študente, naj se v čim večjem številu odločijo za darovanje življenjsko pomembne tekočine, ki rešuje življenja.
|
|
07.04.10
- Zadnji sklop Četrtkovih večerov kulture bo namenjen spoznavanju držav in njihovih kultur |
|
V treh večerih plesa, glasbe in umetnosti, se bodo predstavile Turčija, Španija in Grčija. Zadnji sklop Četrtkovih večerov kulture poteka v okviru Meseca mednarodnih doživetij.
|
|
07.04.10
- ŠOUM pripravlja za študente Mesec mednarodnih doživetij |
|
V okviru Meseca mednarodnih doživetij, ki bo potekal med 7. in 22. aprilom 2010, se bo zvrstilo 13 različnih prireditev, predvsem z namenom predstavitve študijskih in obštudijskih aktivnosti v tujini. Potekala bo tudi nagradna igra z bogatimi nagradami.
|
|
25.03.10
- ŠOUM je z dobrodelno akcijo |
|
zbiranja materialnih sredstev pomagala mariborskim brezdomcem.
|
|
24.03.10
- Spoštovani! |
|
Dobrodelna akcija zbiranja materialnih sredstev za pomoč brezdomcem.
|
|
18.03.10
- Začenja se nova sezona študentskega festivala ŠOUROCK |
|
Najboljša skupina bo za nagrado prejela snemanje videospota in singla za zmagovalno pesem v studiu, prav tako pa bo nastopila na prireditvah Lampiončki, Bruc in v okviru Festivala Lent.
|
|
|
Arhiv sporočil za medije |
|
|
|