Skupino organizira in usmerja Danaja Lorenčič, sociologinja in novinarka, ki se je več kot deset let spopadala z anoreksijo in je na poti okrevanja. O svojem spopadanju z anoreksijo je napisala knjigo Ana v meni – moje življenje z anoreksijo ter o svoji izkušnji predavala po mnogih osnovnih in srednjih šolah, fakultetah, mladinskih centrih …
Temin: od 16. marca do 8. junija, vsako drugo sredo od 17h do 18h.
Lokacija: predavalnica ŠOUM ali Zoom (odvisno od razmer zaradi epidemije koronavirusa)
Število udeležencev: od 6 do 10.
Kaj je skupina za samopomoč za osebe z motnjami hranjenja?
Gre za skupino, ki povezuje ljudi s podobno izkušnjo – ne pa tudi nujno s podobno obliko motenj hranjenja, saj so vabljeni vsi, ki se spopadajo s katerokoli obliko motenj hranjenja (bulimijo, anoreksijo, kompulzivnim prenajedanjem, ortoreksijo, bigoreksijo). V skupini si med seboj nudimo čustveno podporo in razumevanje. Izmenjujemo izkušnje z motnjami hranjenja, spregovorimo lahko o svojem odnosu do hrane, telesa, življenja, se pogovarjamo o načinih reševanja problemov, učimo se govoriti o svoji izkušnji ter poslušati drug drugega. Podporna skupina je prostor, kjer se počutimo varne, slišane, razumljene in sprejete.
Kaj vam nudi skupina za samopomoč?
- Varen prostor, kjer lahko spregovorite o svojih težavah, čustvenih ranah, stiskah, željah…
- Anonimnost, saj izven skupine ne govorimo o drugih članih.
- Občutek, da niste sami s svojo težavo.
- Možnost, da brez strahu zaupate drugim, s čim se spopadate, kateri so vaši največji izzivi, kaj si želite spremeniti, kako se počutite…
- Vsak član v skupini ima pomembno vlogo, zato ima vsak pravico, da podeli svojo izkušnjo. Če ima kdorkoli občutek, da te možnosti nima, je zaželeno, da na to opozori.
Pogoji za vstop v skupino:
- prostovoljna odločitev in motivacija;
- želja po rednem udeleževanju srečanj;
- neobsojanje in spoštovanje vsakega člana skupine;
V skupini se pogovarjamo o vseh temah povezanih z motnjami hranjenja – kako vpliva na naše vsakdanje življenje in odnose, kakšni so vzroki, posledice, kaj je za nas najtežje, kaj nam pomeni hrana, kakšen je naš odnos do telesa, kako na nas vplivajo mediji, družbena omrežja…
Za pridružitev k skupini se je potrebno predhodno prijaviti preko google obrazca, ki je dostopen na strani TUKAJ.
ŠOUM za študente v stiski nudi tudi profesionalno psihološko svetovalnico. Podrobnosti najdete TUKAJ.
Bodi obveščen o več kot 70 projektih, dogodkih in aktivnostih , ki jih pripravljamo za vas.
Prijava na e-novice.